Wycieczki fakultatywne z biurem podróży czy samodzielne wypady?

wakacje

Wycieczka zagraniczna z biurem podróży to często duża oszczędność w porównaniu z wakacjami w Polsce. Otrzymujemy wysoki standard hotelu, wyżywienie, baseny i piękną pogodę. Jednak na wakacjach chcielibyśmy także zobaczyć choć kilka najpopularniejszych atrakcji danego regionu i tu następuje pytanie czy warto kupić wycieczki fakultatywne od biura podróży, czy lepiej objeżdżać okolicą samemu?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. W przypadku wycieczek samodzielnych zalety to:

– możemy robić co chcemy, zobaczyć to, na co mamy ochotę i czas nas nie goni

– często wystarczy kupić tani bilet autobusowy by dojechać do jakiejś miejscowości, więc jest to ogromna oszczędność

– jest znacznie tańsze, np. w przypadku nurkowania w Egipcie lepiej wynająć taką lekcję samemu niż z biura podróży, które czerpie z tego prowizję.

Wycieczki samodzielne idealnie sprawdzają się przede wszystkim do większych miast i miejsc niezbyt oddalonych od hotelu.

W przypadku wycieczek fakultatywnych z biurem podróży plusami są:

– wszystko zaplanowane od początku do końca, autobus czeka pod hotelem, wyżywienie wliczone w cenę

– brak konieczności znajomości języka, nie musisz kupować biletów, pytać się o drogę

– przewodnik, który opowie ciekawe historie i przybliży trochę kulturę danego miejsca

– wbrew pozorom niewysoka cena za zorganizowane wycieczki, często za 40-60 euro spędzimy cały dzień, wyżywienie i bilety są w cenie i zobaczymy najlepsze atrakcje danego regionu nie musząc się stresować brakiem znajomości języka czy obecnością w obcym kraju

Podsumowując, jeśli ktoś z góry Ci odradza korzystanie z wycieczek fakultatywnych „bo są drogie” to raczej nie ma zbyt dużego pojęcia o tym i żyje stereotypami. Oczywiście wypad do pobliskiego miasta, nurkowanie czy skorzystanie z niektórych atrakcji będzie wygodniejsze i tańsze samemu. Jednak całodzienny wypad i popularna „objazdówka” po okolicy, zwiedzenie najciekawszych atrakcji, takich jak choćby najpiękniejsze miejsca w Katowicach, a do tego wyżywienie i przewodnik w cenie to bardzo ciekawa opcja, która często nie oznacza wcale dużych kosztów (które w niektórych przypadkach można negocjować, warto zapytać swojego rezydenta wycieczki o to).

Copyright © All rights reserved.