Poznaj najbardziej efektowne ćwiczenia na brzuch!

brzuch

Płaski i mocny brzuch jest wyznacznikiem dobrej formy i niewątpliwie jest pożądany przez wielu z nas. Wymaga pewnych, konsekwentnych działań, które zaprocentują oczekiwaną formą. Znaczenie ma sposób odżywiania i nasza aktywność. Trening na atrakcyjnie umięśniony brzuch powinien uwzględniać między innymi ćwiczenia wzmacniające. Z pewnością najszybszych efektów mogą spodziewać się osoby, które nie muszą zaczynać od redukcji tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Bez względu jednak na początkową formę, każdy może osiągnąć cel! Warto od początku postawić na solidne treningi, na które złożą się najbardziej efektowne ćwiczenia na brzuch. O jakich ćwiczeniach mowa?

Top 5 najlepszych ćwiczeń na mięśnie brzucha!

Klasyczne brzuszki. Zna je z pewnością każdy i nie powinno ich zabraknąć w planie treningowym na umięśniony brzuch. To dość proste ćwiczenia, które świetnie rozgrzewają i aktywują mięśnie brzucha do pracy. Wykonuje się je w pozycji leżącej na plecach. Należy kolana lekko ugiąć przy płasko ułożonych stopach na podłożu, natomiast ręce powinny być splecione za karkiem. Następnie należy napiąć mięśnie brzucha i w tym samym czasie unieść głowę i łopatki.

Nożyce. To kolejne proste i bardzo efektowne ćwiczenie na płaski, mocny brzuch.  Polega na unoszeniu naprzemiennie wyprostowanej prawej i lewej nogi w pozycji leżącej na plecach. Nie powinno się całkowicie odkładać nóg na podłoże podczas całej serii. Ćwiczenie to włącza do pracy mięśnie brzucha i mięsień prosty uda.

Unoszenie bioder z nogami w górze. To kolejne ćwiczenie, które wykonuje się w pozycji leżącej na plecach. Polega na unoszeniu złączonych nóg  wraz z biodrami do gór. To ćwiczenie, które bardzo efektownie angażuje mięśnie proste brzucha.

Russian twist. To popularne ćwiczenie, które w szczególności wzmacnia mięśnie skośne i poprzeczne brzucha. Ćwiczenie wykonuje się w pozycji siedzącej z lekko uniesionymi do góry nogami. Polega na wykonywaniu skrętów tułowia. Można je wykonywać przy wsparciu obciążenia, co dodatkowo wzmocni efekt.

Koniecznie dowiedz się też, jak zrzucić oponkę wokół brzucha nasalonach.pl.

Deska. To ćwiczenie izometryczne, które wykonuje się w pozycji podpartej przodem na przedramionach. Wymaga utrzymywaniu całego ciała od stóp do głów w jednej, prostej linii opierając się tylko na przedramionach i krawędziach stóp. Angażuje głównie mięśnie głębokie brzucha, ale wzmacnia też mięśnie kręgosłupa, ramion i nóg.

Copyright © All rights reserved.