Sposób na kontakt z native speakerem podczas nauki języka obcego

Smartfony coraz bardziej zyskują na popularności w nowoczesnym społeczeństwie. Dzięki wielu pomysłowym aplikacjom coraz łatwiej, szybciej i efektywniej można realizować swoje cele, marzenia i plany. Internet w telefonie służy nie tylko rozrywce, ponieważ wiele osób wykorzystuje go do edukacji i samodoskonalenia. Wszyscy, którzy chcą się nauczyć języka obcego, wiele zyskają, korzystając z pomocnych materiałów. Stworzono mnóstwo aplikacji na smartfony dedykowanych samoukom.

 

Łatwy kontakt z native speakerami z różnymi stylami językowymi

 

Ci, którzy nabrali już nieco obycia ze studiowanym językiem, mogą wykorzystać zasoby sieci do kontaktu z tzw. native speakerami. Internetowe radio szczególnie dobrze się przy tym sprawdzi, ponieważ w wolnych chwilach można regularnie słuchać tych samych prezenterów i dziennikarzy, oswajając się z nimi i z czasem zauważając postępy w zrozumieniu naturalnego, żywego języka obcego.

Z drugiej strony, skuteczna nauka języka wymaga, aby często kontaktować się z ludźmi posługującymi się różnym akcentem i sposobem formułowania zdań. Wprawny lingwista zrozumie również mowę nacechowaną silnymi emocjami lub nieco bełkotliwą, z uwagi na chorobę lub spożyty alkohol. Ponieważ internetowe radio w aplikacji na smartfon zapewnia dostęp do setek radiostacji z całego świata, bez problemu można w nim odkryć wielu ciekawych ludzi, którzy posługują się przyswajanym językiem w różnych krajach.

 

Możliwość słuchania native speakerów posługujących się różnymi akcentami

 

Dzięki temu osoba, który uczy się angielskiego, jednego dnia posłucha na smartfonie naukowca z Indii, drugiego – australijskiego sportowca, a trzeciego – brytyjskiego polityka. Z kolei student hiszpańskiego może wsłuchać się w różnice pomiędzy językiem używanym w Europie, a tym, którym posługują się kraje Ameryki Łacińskiej.

Czasem bardzo trudno cokolwiek zrozumieć, gdy trafi się na spikera z nieznanym nam wcześniej akcentem. Brak postępów to jednak tylko pozory, gdyż mózg studenta cały czas osłuchuje się z obcą mową i uczy się rozpoznawać frazy w przyswajanym języku. W końcu okaże się, że taka nauka języka obcego przyniosła znakomite efekty, gdyż z dnia na dzień rozumie się coraz więcej.

 

Dostęp do ciekawych dla słuchaczy audycji w języku obcym

 

Czasem trudno zmusić się, żeby wysłuchiwać kolejnych nudnych wiadomości czy zapowiedzi spikera. Radio internetowe stanowi znakomity sposób na brak motywacji, ponieważ znajdziemy w nim radiostację, która omawia interesującą nas tematykę w poznawanym języku obcym. Nauka przebiega znacznie bardziej efektywnie, gdy słuchaczowi zależy na zrozumieniu ciekawych wypowiedzi. Nic w tym dziwnego – ludzki umysł kładzie większy nacisk na informacje, które uznaje za ważne.

Po latach spędzonych na nauce języka obcego szkoda by było wszystko zapomnieć przez brak kontaktu z językiem. Aplikacja na smartfon, która pozwala na słuchanie radia internetowego, rozwiąże problem kontaktu z native speakerami i pozwoli trenować rozumienie ze słuchu osobom na różnych poziomach zaawansowania.

Copyright © All rights reserved.